ŚrutowanieKonstrukcje metalowe często wymagają renowacji i ponownego zabezpieczenia antykorozyjnego, jednak zanim możliwe będzie naniesienie nowej warstwy środka zabezpieczaną powierzchnię trzeba odpowiednio przygotować. Proponujemy Ci bardzo skuteczne śrutowanie, wykonywane metodą pneumatyczną pod ciśnieniem.

W jakim celu stosujemy śrutowanie?

Śrutowanie to jedna z metod wysokociśnieniowego czyszczenia powierzchni, jako materiał ścierny wykorzystująca malutkie metalowe kulki. Metoda śrutowania stosowana jest między innymi:

- do oczyszczania powierzchni z pozostałości rdzy lub innych substancji,
- do wygładzania metali, łuszczenia, polerowania,
- do zwiększania wytrzymałości zmęczeniowej metalu.

Dzięki metodzie śrutowania zmienia się napięcie materiału, a jednocześnie zwiększa się jego wytrzymałość na pęknięcia. To metoda ceniona między innymi w przemyśle samochodowym, konstrukcyjnym, kolejowym i innych, wymagających stosowania elementów metalowych.
Wykonujemy profesjonalne śrutowanie pneumatyczne
Jako firma specjalizująca się w metodach wysokociśnieniowych wykonujemy śrutowanie metodą pneumatyczną, polegającą na wyrzucaniu przez specjalne dysze pod dużym ciśnieniem materiału ściernego i skierowaniu strumienia na obrabiany przedmiot. W praktyce stosujemy nowoczesne urządzenia i metody, dzięki którym uzyskujemy najlepsze i najbardziej wymierne efekty.

Stosując naszą metodę możesz przygotować dowolną konstrukcję pod zabezpieczenie antykorozyjne, malowanie lub też przywrócić jej estetyczny wygląd i gładką powierzchnię. Zadzwoń i dowiedz się więcej na temat zastosowania tej metody w praktyce.